اکوسیو Ecosieve | گول دستگاه‌های تصفیه آب را نخورید!

گول دستگاه‌های تصفیه آب را نخورید!

گول دستگاه‌های تصفیه آب را نخورید!

 مدیرکل دفتر بهداشت آب و فاضلاب کشور گفته است: کیفیت آب در تهران به گونه‌ای است که به نیاز به استفاده از برخی دستگاه‌های تصفیه آب نیست و باید به این موضوع نیز توجه کرد که دستگاه‌های غیراستاندارد تصفیه آب نه تنها موجب افزایش کیفیت نمی‌شوند، بلکه آلودگی‌هایی را نیز در آب ایجاد می‌کنند.

به گزارش ایسنا، سیدهوشیار اعظم واقفی در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه آب در نشستی با بیان اینکه ۷۰ درصد آب تهران از منابع سطحی تامین می‌شود اظهار کرد: کیفیت آب تهران در اکثر مناطق یکسان و یکنواخت است.

به گفته وی استفاده از برخی دستگاه‌های تصفیه آب در تهران املاحی را که برای بدن مفید است، از آب حذف می‌کنند. بعلاوهِ، تغییر طعم آب در استفاده از دستگاه‌های تصفیه آب بدلیل حذف املاح مفید آب را با این گونه دستگاههاست. 

 مدیرکل دفتر بهداشت آب و فاضلاب کشور نیز تصریح کرده است که علاوه بر این مسئله استفاده از این دستگاه‌ها می‌تواند موجب بروز بیماری‌هایی همچون بیماری‌های پوستی شود و حتی اگر دستگاه‌های کاهش دهنده سختی (RO دار)  استاندارد نیز باشند تنها می‌توان از آنها برای مکان‌هایی که آب شور است، استفاده کرد اما به طور قاطع باید گفت که در هیچ جای تهران لزوم استفاده از این دستگاه‌ها احساس نمی‌شود.

ٰمنبع خبر: گول دستگاه‌های تصفیه آب را نخورید! - ایسنا (isna.ir)